Facebook Flickr Twitter Youtube Instagram Vimeo Android Soundcloud    
Gökcan Özel Okulları Tel +90 (212) 880 50 70 Email gokcan@gokcan.com.tr

teog başarısı

LİSEYE GEÇİŞ SİSTEMİ

Okulumuz, yenilenen liseye geçiş sisteminde öğrencileri için gereken alt yapıyı ve sistemi kurmuştur. Yılların getirdiği köklü bir deneyim ve tecrübe sayesinde, doğru kaynak seçimi, doğru ölçme-değerlendirme ve doğru planlama yapılarak bu süreç en iyi şekilde yönetilmektedir. Özellikle ortaokul bölümümüzde, ülkemizde uygulanan müfredat sarmal yapıda olduğundan 5. sınıfta yabancı dil ağırlıklı eğitim sistemi uygulanır.

*Her on beş günde bir “Türkiye Geneli Deneme Sınavı” ve “Gökcan Koleji Deneme Sınavı” yapılmaktadır. Bu deneme sınavları doğrultusunda eksikler tespit edilip en kısa sürede “etüt çalışmaları” yapılmaktadır.

*Seçilmiş doğru kaynaklar sayesinde, konu tekrarı, kazanım değerlendirme sınavları, süreç değerlendirme sınavları ve konu testleri çözülerek, hem zaman yönetimi konusunda tecrübe hem de başarı düzeylerinde artış hedeflenir.

*Yenilenen sınav sistemi önemli bir süreçtir. Ve bu süreçteki önemli unsurlardan biri de öğrenci ve velilerimizdir. Bu süreçte velilerimize ve öğrencilerimize yönelik çalışmalarımız:

a)        Yenilenen Sınav Sistemi Bilgilendirme Semineri (BİREYSEL)

b)        Motivasyon – Zaman Yönetimi

c)        Motivasyon – Sınav Sürecini Yönetme

d)        Grup Çalışmaları