Facebook Flickr Twitter Youtube Instagram Vimeo Android Soundcloud    
Gökcan Özel Okulları Tel +90 (212) 880 50 70 Email gokcan@gokcan.com.tr

İYİ TATİLLER…

Anaokulu Öğrencileri Yarıyılda Ne Yapmalı?

Sevgili anne ve babalar,

Çocuklarınız çok çalıştı ve güzel bir tatili hak ettiler. Yarıyıl tatili çocuklarınızla birlikte vakit geçirme için çok iyi bir fırsattır. Birlikte planlar yaparak birlikte zaman geçirmeye özen gösterin. Yarıyıl tatili zaman yönetimini ve planlı yaşamayı çocuklara öğretebilmek için br fırsat niteliğindedir. Tatili birbirinizi daha iyi tanımak, anlamak ve birbiriniz ile geçirdiğiniz zamandan zevk almak için değerlendirin.

Yarıyıl tatili çocuğun eğitim hayatına verdiği bir ara değildir. Çocuklarınız ile kitabevlerine giderek burada keyifli eğitici kitaplar keşfedebilirsiniz.  Çocuğa hayal gücü etkinleştirecek ve farklı deneyimler yaşatacak eğitici kitaplar okumaya çalışın. Kitabevindeyken öncelikle, ona örnek olması için birlikte kendiniz içinde kitap seçin. Ardından çocuğunuz için onun yaş grubuna uygun olacak şekilde, merak ve keşif duygularını harekete geçirecek, ilgi çekici, resimli ve anlatımlı kitaplar seçmeye özen gösterin.

Çocuğunuz evdeyken vereceğiniz küçük işler,onun sorumluluk sahibi olmayı öğrenmesini sağlayacaktır. Kendi odasının, oyun alanının ya da yemek masasının toplanmasına yardımcı olmasına izin verebilirsiniz. Bunu yapması, çocuğunuzun sorumluluk bilincine sahip olmasını sağlayacak, aynı zamanda bireysel farkındalığını da arttıracaktır.

Yarıyıl tatili döneminde çocuğunuzla birlikte sinema ya da tiyatroya gidebilirsiniz. Ayrıca yaş gruplarına göre düzenlenen etkinliklere katılarak hem beraber vakit geçirebilir hem de çok eğlenirken yeni bir şeyler öğrenmesini sağlayabilirsiniz. Etkinlikleri seçerken çocuğunuzun fikrini almanızın da önemli olduğunu unutmayın. Ortak karar almanız, yaşı kaç olursa olsun çocuğunuz ile aranızdaki iletişim ve etkileşimi arttıracaktır.

Evdeyken yapılabilecek etkinlikler:

-Terapötik oyun hamuru etkinlikleri
-Sanat hamuru etkinlikleri
-Kesme ve yapıştırma yapmak
-Serbest boyama etkinlikleri
-Eğitici Türkçe ve İngilizce çizgi film izlemek ya da müzik dinlemek
-Mutfak saati etkinlikleri
-Şekil bulma oyunları oynamak